adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn

Adwokat Wojciech Piłat

adwokat Wojciech PiłatAdwokat Wojciech Piłat jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W trakcie studiów zdobywał doświadczenie podczas praktyk w Prokuraturze Rejonowej Olsztyn-Północ, a także udzielając porad prawnych w ramach Studenckiej Poradni Prawa.

Ukończył aplikację adwokacką pod patronatem adw. Ryszarda Afeltowicza, współpracując również z innymi kancelariami zarówno w Olsztynie, jak i poza nim. Posiada doświadczenie w sprawach przestępstw narkotykowych, zabójstw, zgwałceń, rozbojów, uszkodzeń ciała oraz kradzieży. Jest autorem wielu artykułów dotyczących znowelizowanej ustawy o broni i amunicji, publikowanych w Przeglądzie Policyjnym oraz Studiach Prawnoustrojowych.

Głównie zajmuje się sprawami z szeroko rozumianego zakresu prawa karnego i prawa wykroczeń, jednak prowadzi również sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego.

Pasjonuje się sportem, w szczególności siatkówką i kolarstwem szosowym. Wieloletni zawodnik klubu AZS UWM, z którym odnosił liczne sukcesy. W związku z tym nieobce są mu zagadnienia dotyczące prawa sportowego.