adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn

Prawo gospodarcze

Kompleksowa obsługa w zakresie prawa gospodarczego, w tym dobór najkorzystniejszej dla Klientów formy prawnej, tworzenia i przeprowadzania procesu rejestracji spółek w Krajowym Rejestrze Sądowym, łączenia i podziału spółek.

 

Prawo gospodarcze to jedna z najbardziej skomplikowanych gałęzi w prawie polskim. Sama znajomość przepisów określonych kodeksów i ustaw nie wystarczy – nieodzowna jest również wiedza praktyczna, dzięki której można dobrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Adwokaci z kancelarii Vis Legis oferują kompleksową obsługę w zakresie prawa gospodarczego, popartą wiedzą teoretyczną połączoną z dużym doświadczeniem – dzięki temu firmy oraz klienci indywidualni mogą liczyć na pomoc na najwyższym poziomie, opłacalne rozwiązania i skuteczne działania.

Przygoda z prawem gospodarczym zaczyna się już od samego pomysłu na założenie określonej działalności gospodarczej. Już na tym etapie warto zasięgnąć pomocy specjalistów – dzięki temu planowanie oraz wszystkie działania będą dostosowane do wybranej formy prawnej. W rzeczywistości często dobór odpowiedniej formy prawnej może zaważyć na losie danego przedsiębiorstwa. W zależności od planowanych działań i potrzeb można zdecydować się na działalność gospodarczą jednoosobową, jednak ta również może mieć różne formy prawne. W przypadku otwarcia większego przedsiębiorstwa również możliwości jest wiele. Można decydować się na przykład założenie spółki jawnej, spółki akcyjnej, spółko z ograniczoną odpowiedzialnością, czy też spółko komandytowej. Czym różnią poszczególne formy prawne? Przede wszystkim odpowiedzialnością finansową wspólników oraz innymi aspektami. Dobór odpowiedniej formy prawnej może mieć kolosalne znaczenie dla osób, które firmę zakładają, odpowiednia forma prawna to przede wszystkim bezpieczeństwo.

Gdy już zostanie wybrana odpowiednia forma prawna, firmę należy odpowiednio zarejestrować. Adwokaci z kancelarii Vis Legis pomagają w przeprowadzeniu procesu rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w przypadku innych formalności. Co więcej, można uzyskać wsparcie, dotyczące corocznych sprawozdań, które należy przedłożyć do KRS. Kancelaria Vis Legis pomaga również w przypadku podziałów oraz połączenia określonych spółek, a także przejmowania firm – dzięki skorzystaniu z profesjonalnej pomocy wszystkie czynności prawne zostaną przeprowadzone skutecznie, z zachowaniem odpowiednich terminów.

Prawo gospodarcze reguluje nie tylko działanie spółek, ale również ich status prawny oraz stosunki prawne, związane z prowadzeniem danej działalności gospodarczej. To kilkadziesiąt aktów prawnych, które dotyczą zarówno samych firm, jak i stosunków pomiędzy nimi a określonymi organami. Co ważne, często konieczne jest również zastosowanie przepisów z zakresu prawa międzynarodowego. Dlatego właśnie pomoc profesjonalnego pełnomocnika jest bardzo cenna, zwłaszcza, jeżeli adwokaci mają doświadczenie w sprawach tego typu. Adwokaci z kancelarii Vis Legis to kompleksowa pomoc w zakresie prawa gospodarczego oraz gwarancja, że wszystkie przepisy (zarówno krajowe, jak i międzynarodowe) zostaną wzięte pod uwagę oraz zastosowane w praktyce. Dzięki temu działalność firmy będzie przejrzysta a przedsiębiorca zyska poczucie bezpieczeństwa.