adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
Kredyty frankowe - profesjonalna pomoc kancelarii adwokackiej Vis Legis Olsztyn

Kredyty frankowe – profesjonalna pomoc Vis Legis

Jedną ze dziedzin prawa, w której specjalizuje się nasza kancelaria Vis Legis w Olsztynie jest obsługa osób, które zaciągnęły kredyt we frankach. Warto się zapoznać z korzyściami, które mogą wyniknąć z wszczęcia postępowania w tej sprawie. Kancelaria w Olsztynie oferuje pomoc na każdym etapie. W pierwszej kolejności na pewno dokonamy analizy zawartej umowy i postaramy się ocenić szanse na pozytywne zakończenie procesu. Nasz zespół profesjonalistów zweryfikuje wszelkie dokumenty. Po omówieniu sytuacji z klientem i w razie jego pozytywnej decyzji, rozpoczynamy działania zmierzające do unieważnienia umowy i ewentualnego odzyskania nadpłaconych rat. Linia orzecznicza sądów wskazuje, że sprawy dotyczące kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich bardzo często kończą się powodzeniem. Warto więc zgłosić się do naszej kancelarii w Olsztynie, specjalizującej się w prowadzeniu spraw związanych z kredytami frankowymi. Po analizie dokumentów podpowiemy klientowi jakie kroki należy podjąć. Aczkolwiek decyzja o wszczęciu postępowania będzie należeć do samego kredytobiorcy.

adwokat olsztyn

Jak wygląda obsługa spraw związanych z kredytami frankowymi?

Rozpoczynamy od wstępnej analizy sprawy i przedstawienia naszych wniosków. Następnie, za zgodą klienta i po podpisaniu odpowiedniego pełnomocnictwa, przechodzimy do wszczęcia procesu. Jako kancelaria adwokacka zapewniamy reprezentację swoich klientów na każdym etapie postępowania. Zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym i egzekucyjnym. Dążymy do tego, aby dowieść, że niektóre z zawartych w umowie frankowej klauzul są niedozwolone i z tego właśnie powodu nie wywołują żadnych skutków prawnych. Taki jest cel naszego działania. Oferujemy możliwie jak najszybsze załatwienie sprawy, nie zwlekamy z podjęciem wszelkich niezbędnych kroków. Oznacza to, że wszczęcie postępowania będzie zdecydowanie najszybsze jak to tylko możliwe. Oczywiście nasi klienci muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ aktualnie w sądach procedowanych jest bardzo dużo spraw dotyczących kredytów frankowych. Jako profesjonalna kancelaria będziemy monitorować przebieg postępowania i informować klienta o wszystkich jego etapach.

Kancelaria Vis Legis Olsztyn zprofesjonalnie zajmie sie sprawami dotyczącymi kredytów we frankach

Vis Legis oferuje pomoc specjalistów w sprawie kredytów frankowych

Ocena szans na powodzenie sprawy

Na przestrzeni czasu okazało się, że wiele banków stosowało klauzule umowne niezgodne z prawem. Dlatego właśnie warto powierzyć swoją sprawę profesjonalistom. Nasi klienci mogą liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiadając kredyt we frankach, klient znacząco nadpłacił raty. Jesteśmy gotowi, aby kompleksowo poprowadzić całą sprawę, aż do momentu odzyskania przez naszego klienta należnej mu kwoty. Zadbamy o wszystkie formalności i dotrzymamy wszystkich sądowych terminów.

Co w sytuacji, gdy kredyt frankowy już został spłacony?

Spłacenie kredytu w całości nie oznacza wcale, że nie macie Państwo już szans na odzyskanie swoich nadpłaconych środków. W dalszym ciągu istnieje możliwość dochodzenia swoich roszczeń. Różnica jest taka, że postępowanie będzie się toczyć w innym trybie niż takie, w którym spłacanie kredytu nadal trwa. Nie będziemy wnosić o uznanie umowy za nieważną. Złożymy natomiast pozew o zapłatę przysługującej nam kwoty. Tak naprawdę dla klientów nie stanowi dużej różnicy czy kredyt jest już spłacony czy nie. Obsługę całej sprawy bierze na siebie nasza kancelaria Vis Legis, która specjalizuje się w kredytach frankowych w Olsztynie i ma w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Zespół profesjonalistów zadba o to, aby wszystko zostało przeprowadzone w odpowiedni sposób. Dla klienta już sam fakt jakiegokolwiek procesu będzie stresujący, więc formalności bierzemy na siebie.

Kancelaria Vis Legis Olsztyn profesjonalnie zajmie się sprawami dotyczącymi kredytów we frankach

Odszkodowania dla frankowiczów - Adwokat w Olsztynie

Przebieg postępowania

Prawdą jest, że sprawy odnoszące się do spłaconych kredytów opierają się tak naprawdę na takich samych argumentach, jak sprawy z kredytami niespłaconymi. Inaczej wyglądają tylko niektóre etapy procesu i kwestie formalne. Stanowisko pozwanego (czyli w tym przypadku banku) zawsze jest takie, że umowa została zawarta zgodnie z prawem. Bank wskazywać będzie, że nie znajdują się w umowie żadne klauzule niedozwolone. Ponadto, idąc dalej tym tokiem myślenia, pada argument, że kredytobiorca zgodził się na takie warunki i nie negował ich podczas realizowania umowy. Spłacanie należności wynikających z przedmiotowej umowy bank odczytuje jako zadowolenie z danej umowy. Szczególnie dobitnie tego argumentu używa się w przypadku kredytów spłaconych w całości.

Linia orzecznicza dotycząca frankowiczów

Z powodu dużej ilości sprawa dotyczących kredytów frankowych w ostatnich latach, sądy wypracowały sobie linię orzeczniczą. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie umowy są do siebie bardzo podobne, mają wspólny mianownik i różnią się tylko szczegółami, które często nie mają wielkiego znaczenia dla istotę sprawy. Brak różnic w kwestiach kluczowych pozwala sądom rozstrzygać takie sprawy w podobny lub wręcz taki sam sposób. Aktualnie, w większości spraw frankowicze mogą liczyć na pozytywne rozpatrzenie swojej sprawy. Zasądzana jest w takich przypadkach kwota stanowiąca różnicę pomiędzy kwotą, którą pozwany (bank) wypłacił w formie kredytu, a tą którą w późniejszych latach nadpłacił powód (kredytobiorca). Jeżeli po takim wyroku bank nadal uchyla się od zapłaty, można sprawę skierować do egzekucji komorniczej.

Ponadto, banki często próbują wydłużać czas postępowania poprzez składanie apelacji, skarg kasacyjnych i wniosków dotyczących wstrzymania wykonania wydanych przez niezależny sąd orzeczeń. Wnioski te są przeważnie oddalane, ale niestety przeciąga to sprawy. Banki w taki sposób działają wręcz na swoją szkodę, ponieważ przedłużanie postępowania sądowego zwiększa jego koszty, które bank w przypadku przegranej będzie musiał pokryć.

Kredyty frankowe - profesjonalna pomoc kancelarii adwokackiej Vis Legis Olsztyn

Adwokaci Olsztyn poprowadzą postępowania sądowe dotyczące kredytów frankowych

Ugoda. I co dalej?

Istnieje też możliwość zawarcia ugody. Dochodzi wtedy do polubownego załatwienia sprawy. Dzięki temu spór między bankiem, a kredytobiorcą kończy się o wiele szybciej i nie generuje tak dużych kosztów. Ugody częściej dotyczą umów, które nadal trwają. Banki zaczynają przyjmować praktykę, w której nie dopuszczają do procesu sądowego. Nie dotyczy to jednak kredytów spłaconych. Ci kredytobiorcy muszą się skierować na drogę sądową, inaczej nie mają szans na odzyskanie swoich należności. Zdecydowanie na plus jest fakt, że sądy również w przypadku kredytów spłaconych bardzo często orzekają na korzyść kredytobiorcy.

Kancelaria adwokacka Vis Legis w Olsztynie – pełen profesjonalizm

Sprawy frankowe wymagają szczególnego doświadczenia i wiedzy prawniczej. Warto swoją sprawę przekazać sprawdzonym osobom. Prawdą jest, że klauzule abuzywne (czyli inaczej klauzule niedozwolone) występują w większości umów kredytowych zawieranych we frankach szwajcarskich. Dlatego właśnie warto podjąć się wszczęcia procesu. Od frankowienie kredytu skutkowało będzie zwrotem nadpłaconych rat, a także zmniejszeniem przyszłych rat. Może to być spora ulga dla portfela kredytobiorcy. W zależności od konstrukcji danej umowy dobierane jest odpowiednie rozwiązanie. Oprócz odfrankowienia możliwe jest po prostu unieważnienie kredytu. Wtedy bilans finansowy (kwotowy) pomiędzy bankiem, a kredytobiorcą musi wrócić do stanu, który miał miejsce przez zaciągnięciem kredytu. Istnieją też sytuacje, w których można domagać się odszkodowania. Nasza kancelaria adwokaci Olsztyn specjalizująca się w kredytach frankowych z pewnością wskaże, jakie rozwiązanie będzie w danej sytuacji najlepsze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *