adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
Dobry adwokat w Olsztynie

Skuteczna pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Skuteczne dochodzenie odszkodowań w Olsztynie

W momencie, kiedy doznajemy wypadku lub dotyka nas śmierć bliskiej osoby, nie jesteśmy w stanie myśleć o ewentualnych korzyściach finansowych, związanych z tymi zdarzeniami. Dlatego z pomocą przychodzą Państwu prawnicy kancelarii prawnej w Olsztynie. Nasz zespół adwokatów i dobrych prawników, specjalizujących się w dochodzeniu odszkodowań, zapewni Państwu kompleksową obsługę w tym zakresie. Zgromadzimy niezbędna dokumentację, a także dopełnimy za Państwa wszelkich formalności, związanych z odzyskiwaniem odszkodowania za wypadek lub śmierć. Państwo natomiast będziecie mogli skupić się na pełnym powrocie do zdrowiu lub przeżyć w spokoju żałobę.

Na wstępnie, należy wyraźnie rozgraniczyć odszkodowanie od zadośćuczynienia. Są to dwa odrębne terminy prawne, często używane zamiennie, co jest oczywistym błędem i może generować wiele nieporozumień, szczególnie na linii ubezpieczony – ubezpieczyciel. Niemniej jednak, powierzając sprawę profesjonalistom, czyli kancelarii prawnej w Olsztynie, klient nie musi zaprzątać sobie głowy podobnymi niuansami.

Kancelaria Prawna w Olsztynie - dobry adwokat

Kiedy można otrzymać odszkodowanie?

Podstawą do ubiegania się o odszkodowanie jest najczęściej umowa ubezpieczenia, która została uregulowana przez ustawodawcę w Kodeksie Cywilnym, począwszy od art. 805. Nie warto jednak samodzielnie zgłębiać ten temat, ponieważ ryzykują Państwo wówczas możliwość skutecznego dochodzenia swoich praw. To zadaniem dorego prawnika – adwokata jest analiza przepisów i skuteczne dochodzenie dla Państwa należnych środków. Niekiedy mylne zrozumienie danego przepisu lub zapisu w ogólnych warunkach stworzonych przez ubezpieczyciela, może skutkować zaprzepaszczeniem szansy na należne Państwu odszkodowanie. Warto zatem zadbać o swoje interesy i powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie profesjonalnej kancelarii prawnej w Olsztynie oraz naszemu zespołowi dobrych prawników.

Niemniej jednak o odszkodowanie lub zadośćuczynienie, można wystąpić także bezpośrednio do osoby, która swoim postępowaniem wyrządziła nam szkodę. Nie ma wówczas znaczenia fakt, czy posiadała ona stosowne ubezpieczenie na taką okoliczność. Będzie zobligowana do naprawienia szkody lub wypłaty zadośćuczynienia na zasadach ogólnych, z majątku własnego lub wspólnego z małżonkiem. W tym przypadku szczególnie warto skorzystać z pomocy dobrego prawnika. Nasza kancelaria prawna w Olsztynie zajmuje się z powodzeniem również takimi sprawami. Przeanalizujemy stan faktyczny i oszacujemy odszkodowanie lub zadośćuczynienie, jakie będzie możliwe do uzyskania drogą polubowną (np. w drodze mediacji) lub w postępowaniu sądowym. Zwrócimy uwagę na te kwestie, które laik w zakresie prawa może pominąć, a które mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia odzyskiwania odszkodowań. Przygotujemy argumentację merytoryczną, która znacznie większy szanse na uzyskanie wyższego odszkodowania.

Obecnie większość pracodawców oferuje tzw. ubezpieczenia grupowe. Na ich podstawie, można ubiegać się o szeroki zakres odszkodowania, np. za przebytą operację chirurgiczną, pobyt w szpitalu lub rehabilitację. Warto przed zgłoszeniem sprawy do ubezpieczyciela, udać się do dobrego prawnika w Olsztynie wraz z dokumentacją oraz treścią ogólnych warunków. Ogólne warunki można znaleźć na stronie internetowej danego ubezpieczyciela lub u bezpośrednio pracodawcy. Adwokat zapozna się ze sprawą i doradzi najbardziej optymalne dla danego stanu faktycznego postępowanie. W obiegu funkcjonują także ubezpieczenia indywidualne, zawierane na podstawie wniosku o objęcie ochroną ubezpieczeniową. Tu również przyda się profesjonalna pomoc, szczególnie w zakresie pytań, na podstawie których ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania.

Zakres reprezentacji w dochodzeniu odszkodowań

Nasi adwokaci z Olsztyna oferują Państwu swoje usługi zarówno na etapie postępowania przed ubezpieczycielem oraz podczas postępowania sądowego. Jesteśmy na bieżąco z aktualnym orzecznictwem, a także mamy wieloletnią praktykę w odzyskiwaniu odszkodowań. Dlatego możemy Państwu zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

Rzecznik Finansowy

Jest to urząd powołany do ochrony konsumentów na rynku finansowym. Postępowanie przed Rzecznikiem, może poprzedzać postępowanie sądowe w sprawie o odzyskiwanie odszkodowania od ubezpieczyciela. Nasi prawnicy z Olsztyna przygotują odpowiedni wniosek do Rzecznika Finansowego, a także nakreślają całokształt sytuacji z prawnego punktu widzenia. Niekiedy postępowanie udaje się z sukcesem zakończyć na tym etapie, co gwarantuje zarówno oszczędność czasu (szybsza wypłata odszkodowania), jak i pieniędzy. Wszystko zależy od stanu faktycznego oraz argumentacji.

  • Szkody majątkowe
  • Szkody komunikacyjne

Są to jedne z najczęściej zgłaszanych szkód, a zarazem i te, w których klienci są najmniej zadowoleni z uzyskanego odszkodowania. Wynika to zazwyczaj a faktu znacznego zaniżenia przez ubezpieczyciela wartości pojazdu klienta lub zaproponowaniu naprawy z użyciem nieoryginalnch części. Zadaniem dobrego prawnika jest w tym przypadku rzetelna analiza zarówno przepisów, jak i sytuacji na rynku komunikacyjnym, np. porównanie cen części zamiennych czy wartości danego pojazdu, zarówno nowego, jak i w wersji powypadkowej. Dzięki temu, nasi prawnicy mogą Państwo pomóc w zebraniu argumentacji do sporu z ubezpieczycielem, a co za tym idzie, wyegzekwują dla Państwa dużo wyższe odszkodowanie.

Nasza pomoc prawna nie ogranicza się jednak tylko do szkód komunikacyjnych. Nasz zespół adwokatów podejmie się odzyskiwania odszkodowania także za zniszczony przez żywioł dom lub mieszkanie lub za utracone płody rolne.

Dobry adwokat w Olsztynie

Szkody z zakresu odpowiedzialności cywilnej

Zadośćuczynienie

Pomoc kancelarii prawnej z Olsztyna, a w szczególności adwokata, może okazać się niezbędna w przypadku chęci uzyskania zadośćuczynienia na satysfakcjonującym poziomie. Takie sprawy mają największy potencjał sądowy, dlatego warto zapewnić sobie wsparcie profesjonalistów. Tutaj szczególne znaczenie ma dobór odpowiedniej, wynikającej z właściwych przepisów oraz utrwalonej linii orzeczniczej argumentacji. Skuteczny prawnik poradzi sobie z tym zadaniem bez trudu, a to znacznie przyspieszy proces wypłaty świadczenia na Państwa konto. Podczas rozmowy w naszej kancelarii , gromadzimy szczegółowy wywiad, a także niezbędną dokumentacją. Jest to baza do stworzenia skutecznego pozwu w zakresie zadośćuczynienia. Jako profesjonaliści, gwarantujemy całkowitą poufność powierzonych nam danych oraz dokumentów czy zdjęć.

Zadośćuczynienie po śmierci bliskiej osoby

Jest to temat szczególnie trudny i bolesny, dlatego warto zlecić prowadzenie takiej sprawy kancelarii. Adwokat w taktowny sposób przeprowadzi rozmowę, którą ograniczy wyłącznie do informacji niezbędnych na potrzeby sporządzenia wniosku do ubezpieczyciela lub pozwu sądowego. Do dalszych działań będzie konieczne już tylko pełnomocnictwo klienta, co uchroni go przed ponownym przeżywaniem traumy podczas korespondencji z ubezpieczycielem lub bezpośrednio na sali sądowej. Istotna jest tu tez kwestia przedawnienia roszczeń. Niekiedy nawet w stosunkowo starych sprawach, można uzyskać zadośćuczynienie. Dlatego warto skonsultować się z dobrym prawnikiem, zanim zdecydujemy się na utylizację dokumentów sprzed lat. Być może są one podstawą do uzyskania należnego Państwu od lat świadczenia za zdarzenia, o których praktycznie już Państwo zapomnieli.

Zadośćuczynienie i odszkodowanie od pracodawcy

Ten temat również budzi wiele emocji, dlatego warto zdać się doświadczenie i wiedzę dobrego prawnika. Wypadek przy pracy wiąże się nie tylko z obawą o utratę zatrudnienia, ale także ze znacznym obniżeniem dochodów, co jest szczególnie dotkliwe dla bliskich, jeżeli wypadek miał jedyny żywiciel rodziny. Nie warto rezygnować ze swoich praw w tym zakresie. Nasza kancelaria prawna zadba o to, aby rekompensata powypadkowa pozwoliła szybko wrócić do zdrowia poszkodowanemu, a także zapewniła byt jego rodzinie na czas leczenia i rekonwalescencji. Kluczowym dokumentem jest tutaj protokół powypadkowy. Nasz adwokat dokona jego gruntownej analizy i zwróci uwagę na ewentualne nieprawidłowości lub niezgodności z prawem. Jest to bardzo istotne, ponieważ na podstawie protokołu BHP przyznawane są także środki w ramach działalności ZUSu. Adwokat zawnioskuje o korektę protokołu i odpowiednio umotywuje taki wniosek. Pomoże również w sytuacji, gdy pracodawca będzie chciał rozwiązać umowę o pracę po przegranym procesie o zapłatę odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek przy pracy.

Zadośćuczynienie i odszkodowanie za błąd medyczny

Narodziny dziecka, to zazwyczaj najszczęśliwszy dzień w życiu rodziców. Niemniej jednak, coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju nieprawidłowościach, do jakich dochodzi podczas porodu. Często mają one wpływ na całe dalsze życie dziecka oraz jego rodziny. Zespół naszej kancelarii adwokackiej zajmuje się również sprawami z zakresu błędów medycznych, nie tylko tych okołoporodowych. W tym przypadku klienta czeka zazwyczaj długa droga do uzyskania należnych świadczeń. Konieczne jest zebranie niepodważalnych dowodów oraz przygotowanie argumentacji na poparcie swoich tez. Dobry prawnik zajmie się tym dla Państwa. Dzięki pomocy profesjonalisty, mają Państwo szansę uzyskać nie tylko odszkodowanie lub zadośćuczynienie za błąd medyczny podczas porodu, ale także rentę dla Państwa dziecka. Jest to szczególnie ważne, jeżeli na skutek błędu doszło do nieodwracalnych uszkodzeń lub konieczna jest kosztowna i długotrwała rehabilitacja, aby dziecko mogło w przyszłości funkcjonować samodzielnie. Niemniej jednak, należy być przygotowanym na długi proces sądowy, gdzie wsparcie adwokata jest niezbędne, ponieważ druga strona sporu (szpital, klinika) będzie w każdym przypadku reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami zarówno drogą telefoniczną, jak i elektroniczną, także w celu umówienia spotkania. Zapewniamy, że z każdej sytuacji jest wyjście, a nasza kancelaria prawna w Olsztynie z chęcią podejmie się odzyskiwania odszkodowań lub wywalczenia dla Państwa należnego zadośćuczynienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *