adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn
adwokaci olsztyn

Prawo gospodarcze – wstęp

Z kwestiami prawnymi o podłożu gospodarczym mierzy się coraz więcej osób. Dlatego warto skorzystać z pomocy wyłącznie wyspecjalizowanych adwokatów w tej dziedzinie, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie w swoim fachu i będą Państwu służyć pomocą na każdym etapie sprawie.

Co należy zaliczyć do prawa gospodarczego?

Prawo gospodarcze to szereg spraw, które dotyczą przede wszystkim prawa spółek, prawa umów gospodarczych, prawa ubezpieczeniowego, prawa transportowego, prawa bankowego prywatnego, prawa spółdzielczego, prawa papierów wartościowych, międzynarodowego prawa handlowego, prawa wekslowego i czekowego oraz wiele innych. W chwili obecnej wiele osób również mierzy się z problemem kredytów frankowych, którymi nasi adwokaci także się zajmują i są w stanie sprostać nawet tym najbardziej skomplikowanym sprawom.

Prawo gospodarcze zajmuje się regulowaniem funkcjonowania zarówno gospodarki całego państwa, jak również stosunków gospodarczych, które występują pomiędzy osobami prawnymi oraz osobami fizycznymi, ale również między takimi podmiotami, które można zaliczyć do podmiotów stosunków gospodarczych. Podstawowy podział prawa gospodarczego dzieli się na: publiczne prawo gospodarcze oraz prywatne prawo gospodarcze. Jeżeli chodzi o publiczne prawo gospodarcze to charakteryzuje się ono przede wszystkim, że określa ono swobodę działalności gospodarczej, jak również określa definicję obrotu gospodarczego. Z kolei prywatne prawo gospodarcze charakteryzuje się tym, że określa stosunki występujące między poszczególnymi przedsiębiorcami, jak również konsumentami. Prawo gospodarcze niezależnie od tego czy jest ono publiczne czy prywatne posiada jedną wspólną cechę, do której należy zaliczyć brak występowania jednolitej regulacji prawnej dla stosunków gospodarczych. Chodzi tutaj o to, że nie ma jednego kodeksu prawnego, który by precyzował wszystkie normy prawne, które dotyczą prawa gospodarczego.

Jeżeli chodzi o zakres pełnionych przez nas działań związanych z prawem gospodarczym to zaliczyć do nich można w szczególności: zapewnianie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, doradztwo przy zakładaniu działalności gospodarczej, reprezentacja przedsiębiorców przed sądami administracyjnymi, sporządzanie dokumentów zewnętrznych podmiotów gospodarczych, sporządzanie dokumentów wewnętrznym podmiotów gospodarczych, przeprowadzanie prawych audytów, sporządzanie prawnych raportów, obsługa organów podmiotów gospodarczych oraz ich posiedzeń i zgromadzeń, występowanie o wydanie koncesji, występowanie o wydanie zezwoleń do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również sporządzanie umów o współpracę oraz zarządzeń i uchwał.

Odpowiednia obsługa prawna przez wykwalifikowanych specjalistów jest gwarancją powodzenia każdej prowadzonej sprawy, nawet tej najbardziej skomplikowanej. Pomoc odpowiedniego adwokata daje również gwarancję spokoju, komfortu oraz większej pewności siebie podczas załatwiania spraw związanych z prawem gospodarczym, a jak powszechnie wiadomo często sprawy takie są bardzo zawiłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *